PROHLÁŠENÍ RUSKÝCH ODBORÁŘŮ Z KRAS – MAP: NE VÁLCE!

Válka začala.

To, čeho jsme se obávali, před čím jsme varovali, čemu jsme nechtěli věřit, ale co bylo neodvratné, se stalo. Vládnoucí elity Ruska a Ukrajiny, podněcované a provokované světovým kapitálem, lačné moci a naparující se miliardami ukradenými pracujícím lidem, se střetly ve smrtícím boji. Za jejich hlad po zisku a nadvládě teď platí krví obyčejní lidé – takoví jako my.

Jako první vystřelil silnější, chamtivější a opovážlivější z banditů – Kreml. Ale jak to bývá v imperialistických konfliktech vždy, za bezprostředním důvodem se skrývá celá spleť odporně páchnoucích důvodů: je to i mezinárodní boj o trh s plynem, i snaha vlád všech zemí odvést pozornost obyvatel od tyranie „sanitárních diktatur, i boj vládnoucích tříd zemí bývalého Sovětského svazu o přerozdělení „postsovětského území“, i rozsáhlejší a globálnější rozpory, i boj o světovou vládu mezi NATO v čele s USA a Čínou, která vyzvala starého hegemona a přibrala si k tomu „mladšího bratra“ v Kremlu. Dnes tyto rozpory způsobují lokální války. Už zítra se ale můžou změnit ve třetí světovou imperialistickou válku.

Ať už by zdůvodnili aktuální konflikt „humanistickou“, nacionalistickou, militaristickou, historickou nebo jakoukoli jinou rétorikou, stojí za ním jen zájmy těch, kteří mají politickou, ekonomickou a vojenskou moc. Nám, pracujícím lidem, důchodcům, studujícím přinese jen utrpení, krev a smrt. Bombardování pokojných měst, dělostřelecká palba, zabíjení lidí se nedá zdůvodnit.

Požadujeme okamžité zastavení bojových akcí a odsun všech vojsk na hranice a dělicí linie, které existovaly do začátku války.

Vyzýváme vojáky poslané do války, aby nestříleli na sebe nazvájem a už vůbec ne na pokojné obyvatelstvo.

Vyzýváme je, aby masově odmítali plnit zločinné rozkazy svých velitelů.

ZASTAVIT TUTO VÁLKU!
SLOŽIT ZBRANĚ!

Vyzýváme lid v týlu na obou stranách fronty, pracující Ruska a Ukrajiny, aby nepodporovali tuto válku, nenapomáhali jí – naopak aby jí ze všech sil vzdorovali!

Nejděte bojovat!
Ani jediný rubl, ani jedinou hřivnu z našich kapes na válku!
Stávkujte proti této válce!

Jednou – až budou dost silní – poženou pracující v Rusku a na Ukrajině k plné odpovědnosti všechny arogantní politikáře a oligarchy, kteří nás rozeštvávají.

Pamatujme:
NE VÁLCE MEZI PRACUJÍCÍMI RUSKA A UKRAJINY!
NE MÍRU MEZI TŘÍDAMI!
MÍR DOMŮM, VÁLKU PALÁCŮM!

KRAS – Sekce Mezinárodní asociace pracujících v ruském regionu

Laisser un commentaire