Naša vláda je smrtelnejšia ako vírus! Protesty v Kolumbii

Kolumbia prechádza krízou, ktorá sa v posledných mesiacoch zhoršila v dôsledku mnohých reforiem (dane, zdravotníctvo, dôchodky), ktoré chce fašistická vláda Demokratického centra na čele s Ivanom Duquom a Álvarom Uribe Vélezom zaviesť na kolumbijský ľud. Ľudia z ULET-AIT (anarchosyndikalistická skupina) spoločne s mnohými sociálnymi, politickými a občianskymi organizáciami sa rozhodli zostať v uliciach, pokým nebudú tieto reformy stiahnuté a vláda nezačne reagovať na masaker stoviek ľudí, ktorí sa postavili proti extraktivizmu , policajnému a štátnemu násiliu a proti politike plodiacej životné neistoty.

Polícia organizuje hon na demonštrantov. Tí už niekoľko dní protestujú proti navrhovanej daňovej reforme, ktorá potrestá robotnícke triedy. Prezident Ivan Duque inicioval novú daňovú reformu, ktorú jednomyseľne odmietlo kolumbijské obyvateľstvo, akademici, združenia i odbory. . Dokonca aj vládna strana a jej spojenci kritizovali reformný projekt !!! Aj napriek tomu, že prezident bol pod tlakom ulíc prinútený projekt stiahnuť, naďalej sa prejavuje spoločenský hnev a polícia pokračuje v masakre. Za posledný týždeň bolo najmenej 37 mŕtvych, viac ako 1 000 zranených, najmenej 10 sexuálnych obťažovaní a znásilnení spáchaných bezpečnostnými zložkami, viac ako 800 zatknutí. „Nejde len o odstúpenie od reformy, to je len čerešnička na torte. Ale o celý postup vedenia pandémie a všetko, čo vláda napáchala, všetko čo nám hodila do ksichtu, sme proti politike tejto vlády“

Podľa kolegov z ULET-AIT, ktorí sú súčasťou protestného hnutia, polícia na zhromaždeniach odstraňuje pouličné osvetlenie a keď sa zotmie, striela do okoloidúcich. Mnoho ľudí sa i po návrate domov stali obeťami policajného násilia. Armáda a polícia strieľala do ľudí aj po protestoch. Pribúda mŕtvych, zranených a žien, ktoré boli znásilnené. Ľudia požadujú, aby sa tieto informácie šírili v čo najširšej miere, aby prezident Duque nemohol na medzinárodnej úrovni naďalej konať beztrestne.

ULET-AIT žiada o medzinárodnú solidaritu s kolumbijským ľudom, ktorí bojuje proti štátu a proti vojenským a policajným represiám. „Solidarita je náš najlepší nástroj – naša najlepšia zbraň“.

Laisser un commentaire